Кина ротациони тапан машина фабрика гранулатор и добавувачи | Hengyun

ротирачки барабан гранулатор машина

Краток опис:

Капацитет на производство: 7-25t

Главната употреба: ѓубриво гранулација

Опсег на примена: соединение ѓубриво, неоргански ѓубрива, органски ѓубриво

Применливи материјали: ≥60 мрежа


детали за производот


Вовед 
Тапани гранулатор е еден од клучните капацитети во индустријата на соединение ѓубриво. Таа е погодна за големи производство на ладни и топли гранулација и високи, средни и ниски концентрации соединение ѓубриво.

органско ѓубриво гранулатор пелети
222
111

Принцип на работа:
главната работа на владата е гранулација влажна гранулација. По одредена количина на вода или пареа, основните ѓубриво е целосно хемиски реагира во цилиндар, и под одредени услови течност, ротацијата на цилиндарот се користи за да се направи материјал честички Производство на стискаш сила за да се формира топка.

Функција 
дел од телото е заварени со висок квалитет на средни јаглероден челик, вграден во специјални гумени поставата или киселина отпорни нерѓосувачки челик поставата плоча, која остварува автоматско отстранување грини и отстранување на туморот, елиминирање на традиционалните стругалка уред.

wqerwq
grger
qwfqw

Примена на различни ѓубрива 

NPK ѓубрива соединение ѓубриво
хемиски ѓубрива фосфат ѓубриво
Potassic ѓубриво  минерални прав
амонијак ѓубрива неоргански ѓубрива

Примена на различни суровини 

NPK хемиски материјал фосфат
поташа Метал руда во прав ѓубриво од животинско потекло
куќа за собирање смет Други хемиски и неоргански суровини
DAV
DAV
SDR
модел Моќност (kw) редуктор Capacty(T/H) Големина на гранули(mm) Дијаметар (мм) Должина (мм)
HY1206 5.5KW ZQ350 3-4T / H > 2mm 1200 6000
HY1506 11kW ZQ400 4-5T / H > 2mm 1500 6000
HY1807 15KW ZQ500 6-8T / H > 2mm 1800 7000
HY2008 18.5KW ZQ500 10-12T / H > 2mm 2000 8000

Мојата совети за вашиот референца
Ако сакате да се направи гранули висок процент на азот ѓубриво со многу висок капацитет, може да се разгледа ова.

Испорака

(1)
(16)
(23)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  • WhatsApp Онлајн Chat!